گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تسهیل در انتقال محکومین ایرانی در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

تسهیل در انتقال محکومین ایرانی در ارمنستان

در ملاقات جناب آقای دکتر امینی رئیس محترم کانون وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با جناب آقای آرتاک آساطوریان معاون محترم وزیر دادگستری ارمنستان که روز جمعه 1398/03/31 صورت گرفت، مسئله حمایت از حقوق اتباع دو کشور بویژه محکومین به جرائم مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر پیوندهای تاریخی و فرهنگی بین ایران و ارمنستان و سفر هیات های قضایی دو کشور، از همکاری بین ارگان های قضایی و بویژه نهادهای مدنی و غیر دولتی در حمایت از اتباع خود استقبال نموده و مشارکت و ارتباط بین کانون های وکلای ایران و ارمنستان را در رسیدگی به جرایم صورت گرفته و دادن مشاوره های حقوقی به متهمین را مهم و تاثیر گذار دانستند.

جناب آقای آساطوریان با اشاره به تغییرات صورت گرفته در ساختارهای حاکمیتی ارمنستان و بویژه وزارت دادگستری این کشور، رفتار مناسب با زندانیان خارجی (نظیر زندانیان ایرانی) را برای انجام مناسک مذهبی، برپایی جشن های ملی و ... را از حقوق اولیه زندانیان دانست که در تمامی زندان های ارمنستان در حال اجرا می باشد.

 جناب آقای دکتر امینی نیز ضمن استقبال و تشکر از دولت ارمنستان با تاکید بر انعقاد یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و ارمنستان برای مبادله و انتقال محکومین دو کشور، خواستار ارائه تسهیلات بیشتر برای انتقال زندانیان دربند دراین کشور گردید.

رئیس محترم کانون وکلای دادگستری کشورمان همچنین تلاش های سفارت کشورمان جهت انتقال محکومین ایرانی به کشورمان، خواستار استفاده از نهادهای مدنی نظیر کانون های وکلای دو کشور برای تسهیل معاضدت های قضایی بین ایران و ارمنستان گردیدند. 


١٣:٣١ - جمعه ٣١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٥٧٦٧٥٩    /    تعداد نمایش : ١٦٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران