گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > دیدار نمایندگان دادستانی های کل ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار نمایندگان دادستانی های کل ایران و ارمنستان

5 ژوئن میز گردی تحت عنوان "بررسی مسائل اساسی در چارچوب همکاری ها در حوزه استرداد و معاضدت های حقوقی در خصوص پرونده های کیفری" با حضور نمایندگان دادستانی های کل ایران و ارمنستان در ایروان برگزار شد.

نشست مذکور در چارچوب توافق نامه برنامه همکاری های دادستانی های کل ایران و ارمنستان در سال های 2019-2020، امضا شده میان داستانی های کل دو کشور در سال 2018 برگزار شده است. در همین راستا جلسات و برنامه های متعددی در ایران و ارمنستان برگزار خواهد شد که میزگرد مذکور افتتاحیه و آغاز برنامه های فوق الذکر بوده است.

طی دیدار طرفین به بررسی مسائل و مشکلات موجود در حوزه  استرداد و معاضدت های حقوقی، حقوق بین الملل و راه حل های موجود برای برطرف کردن آن ها و تعمیق همکاری ها در این حوزه، پرداخته اند.

همچنین آرمن هاروتونیان، معاون دادستان کل ارمنستان با هیئت ایرانی دیدار و رضایت  خود را از سطح همکاری های موجود میان نهاد های دو کشور ابراز و خاطر نشان کرده است که توسعه همکاری ها میان ارمنستان و ایران و اجرایی نمودن برنامه های مورد توافق قرار گرفته نه تنها موجب بهبود شرایط استرداد و معاضدت های حقوقی میان دو کشور خواهد شد بلکه موجب خواهد شد تا از پتانسیل موجود در هر دو کشور در راستای مبارزه با قاچق مواد مخدر، تروریزم، تخلفات فراسرزمینی و غیره نیز بهره برداری بهتر و کامل تری صورت گیرد. سایت خبری نیوز. ای ام


٠٩:٤٩ - جمعه ١٧ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٥٧٤٧٠٧    /    تعداد نمایش : ٤٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران