گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > نقد و برسی حضور شرکتهای ایرانی در نمایشگاه اورآسیا در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

نقد و برسی حضور شرکتهای ایرانی در نمایشگاه اورآسیا در ارمنستان

نشست کارشناسی بررسی نقاط ضعف و قوت حضور تجار، صادرکنندگان و فعالین اقتصادی ایرانی در نمایشگاه برندهای اورآسیا شامگاه دوشنبه 1398/02/16 با حضور جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان، جناب آقای آبراهامیان نماینده محترم ارامنه در مجلس شورای اسلامی و تمامی شرکت کنندگان در نمایشگاه مذکور در سالن اجتماعات سفارت کشورمان در ارمنستان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست برخی از غرفه داران و صاحبان صنایع و تولید کنندگان ایرانی از وجود برخی قوانین و بخشنامه های صادره که مانع فعالیت تجار و صادرات کالاهای تولیدی ایرانی به کشورهای خارجی می گردد انتقاد نموده و ضمن اشاره به کیفیت خوب کالاهای ایرانی خواستار حمایت دولت از صادرکنندگان و تولیدکنندگان شدند.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی ابراز امیدواری نمودند برگزاری اینگونه نمایشگاهها منجر به منفعت بردن فعالان اقتصادی و جمهوری اسلامی ایران از عواید حاصل از آن شود.

جناب آقای سجادی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی کالاها و تولیدات ایرانی به بازار ارمنستان و بازار 180 میلیونی اورآسیا دانستند و افزودند طی سالهای گذشته اقدامات و فعالیت های متعددی توسط سفارت و دیگر نهادهای کشورمان برای تسهیل تجارت با این منطقه برداشته شده است.

سفیر محترم کشورمان لغو روادید بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، ساخت منطقه آزاد مغری و امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین کشورمان و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا را از جمله گام های بلندی دانست که طی سال های اخیر منجر به تسهیل تجارت، افزایش گردشگری، فراهم شدن فضای تجارت و سرمایه گذاری و ... بین دو کشور شده است.

جناب آقای سجادی در پایان این نشست با اشاره به اینکه پرچم اقتصادی و حمایت از فعالان اقتصادی ایرانی در ارمنستان همواره مدنظر سفارت و وزارت امور خارجه بوده است، حمایت خود را برای هر گونه همکاری با تجار، تولید کنندگان و سرمایه گذاران ایرانی برای شروع هر گونه فعالیت اقتصادی و تجاری در این کشور اعلام نمودند.

در ادامه این جلسه برخی از غرفه داران و شرکت کنندگان در این نمایشگاه و همچنین مسئولین و مقام های شرکت کننده نقطه نظرات خود را در خصوص شرایط فعالیت و تجارت با ارمنستان و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا مطرح نمودند.

نمایشگاه برندهای اورآسیا با حضور بیش از 65  شرکت ایرانی روز شنبه 1398/02/14 با حضور جناب آقای تیگران خاچاتریان وزیر محترم توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان و جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان در محل اکسپوی ایروان افتتاح گردید. این نمایشگاه به مدت چهار روز برای بازدید علاقمندان فعال می باشد.دانلود فايل : 26.jpg ( 121KB )


١٠:١٩ - سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٥٦٩٥٤٨    /    تعداد نمایش : ٤٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران