گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > بهره گیری از توانمندیهای انستیتو پاستور ایران در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

بهره گیری از توانمندیهای انستیتو پاستور ایران در ارمنستان

در دیدار جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان با جناب آقای دکتر بیگلری رئیس محترم انستیتو پاستور که روز چهارشنبه 1398/02/10 در این مرکز صورت گرفت، راههای توسعه همکاری ها بین این انستیتو با مراکز مشابه در ارمنستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار سفیر محترم کشورمان با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در روابط پزشکی و بهداشتی بین دو کشور طی سالهای اخیر، گزارشی از تبادل هیات های صورت گرفته بین وزارت بهداشت دو کشور و انعقاد یادداشت تفاهم های همکاری، حضور بخش خصوصی ایران در راه اندازی دستگاههای پیشرفته پزشکی در بیمارستان های ارمنستان، حضور پزشکان ایرانی در امر درمان بیماران ارمنی و همچنین طرح هایی در خصوص راه اندازی کلینیک ایرانیان در شهر ایروان ارائه نمودند.

در این دیدار همچنین مقرر گردید طرفین در خصوص همکاریها بین ایران و ارمنستان در حوزه واکسیناسیون و مراقبتهای پزشکی جهت مقابله با بیماریهای واگیردار و انتقال تجربیات در این زمینه را مورد بررسی قرار داده و راههای توسعه همکاریها در بخش تحقیق و پژوهش در خصوص بیماریهای واگیردار، انجام تحقیقات مشترک در امر تولید سرم و واکسن های جدید و ... را مورد بررسی قرار دهند.


١٥:٤٣ - چهارشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٥٦٨٨٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران