گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > نشست بهره گیری از فرصت حضور و همکاری ایران با اتحادیه اقتصادی اورآسیا


  چاپ        ارسال به دوست

نشست بهره گیری از فرصت حضور و همکاری ایران با اتحادیه اقتصادی اورآسیا

در نشستی که روز یکشنبه 1398/01/11 با حضور جمعی از تجار و بازرگانان علاقمند به همکاری با ارمنستان به منظور بهره گیری از ظرفیت های موجود در اتحادیه اقتصادی اورآسیا در محل سفارت کشورمان در ایروان برگزار گردید، موضوعات مختلفی پیرامون شروع تجارت با ارمنستان و اتحادیه اورآسیا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه راهکارهای بهره برداری از فرصت بوجود آمده در نتیجه تصویب موافقنامه تجارت ترجیحی، جهت معرفی کالاهای ایرانی در کشور ارمنستان و بویژه کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست همچنین موانع و محدودیت های موجود در گسترش تجارت بین ایران و ارمنستان و اتحادیه اقتصادی اورآسیا نیز مورد بحث قرار گرفت. نبود مسیرمناسب حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، عوارض بالای گمرگی برای ورود کالاهای ایرانی به ارمنستان و عدم معرفی مناسب کالای ایرانی در این حوزه از جمله مهم ترین مشکلاتی بود که مورد توجه بازرگانان و فعالان اقتصادی قرار گرفت.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان تصویب این موافقتنامه را فرصت مناسبی برای معرفی کالای ایرانی توصیف نمودند و آمادگی سفارت کشورمان را برای هر گونه همکاری با فعالان اقتصادی اعلام داشتند.

سفیر محترم کشورمان تسهیل و روان سازی تجارت بین دو کشور را خواستار شده و افزودند امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی در مجلس ارمنستان و رفع موانع و محدودیت های گمرکی موجب بالا رفتن حجم تجارت بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیا خواهد شد.

جناب آقای سجادی به تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی توصیه نمودند از فرصت بوجود آمده استفاده نموده و با بالا بردن کیفیت کالاهای صادراتی از تسهیلات فراهم شده برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای اروپایی استفاده نمایند.


١٠:٠٥ - دوشنبه ١٢ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٥٦٣٨٦٢    /    تعداد نمایش : ٦٠اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران