گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تصویب موافقتنامه تعرفه ترجیحی در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

تصویب موافقتنامه تعرفه ترجیحی در ارمنستان

مجلس ملی ارمنستان موافقتنامه تعرفه ترجیحی منعقد شده فیمابین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا را تصویب کرد

در نشست روز چهارشنبه 1398/01/7 مجلس ملی ارمنستان ، موافقتنامه تعرفه ترجیحی منعقد شده فیمابین ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا به تصویب رسید.118 نماینده موافق تصویب موافقتنامه مذکور رای دادند.

آقای نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز28 مارس طی بررسی عملکرد دولت در سال 2018 در نشست مجلس ملی ارمنستان، چنین اظهار نمود که توافقنامه میان ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا جهت ایجاد منطقه آزاد اقتصادی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه، از منافع ارمنستان نشات می گیرد.

به گفته آقای پاشینیان، کالا ها و محصولات تولید داخل در مقابل کالاها و محصولات وارداتی با عوارض گمرکی پایین، کم نخواهند آورد در صورتی که تولید کنندگان از جمله کشاورزان کار و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

لازم به یادآوری می باشد که مجلس ملی ارمنستان توافقنامه میان ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا جهت ایجاد منطقه آزاد اقتصادی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه را به تصویب رساند. مطابق با این توافقنامه عوارض گمرکی جهت صادرات برخی کالا ها، و همچنین عوارض گمرکی جهت واردات برخی از کالا ها از ایران به ارمنستان، کاهش خواهد یافت. سایت خبری نیوز. ای ام


١٧:٠٢ - جمعه ٩ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٥٦٣٧١٦    /    تعداد نمایش : ٦٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران