گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > گفتگوی علمای دینی با ایران شناسان ارمنی


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی علمای دینی با ایران شناسان ارمنی

در راستای گسترش و توسعه فضای گفتگو بین علمای دینی و اندیشمندان اسلامی با اساتید زبان فارسی و ایران شناسی  و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز جمعه 1397/11/ 19 حجت الاسلام و المسلیمن دکتر حسینی نیشابوری از اساتید حوزه و دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی اسراء با حضور در مرکز ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان با اساتید و دانشجویان دکتری این مرکز گفتگو نمودند.

در این جلسه پرفسور وارتان وسکانیان رئیس مرکز ایران شناسی ضمن خیرمقدم و تشکر از ابتکار ایجاد شده توسط سفیر محترم کشورمان برای آشنایی بیشتر اساتید و دانشجویان این مرکز با اسلام و مذهب تشیع، خلاء وجود مرکز یا رشته اسلام شناسی در این مرکز را یادآور شدند که علیرغم ابراز تمایل مسئولین این دانشگاه برای ایجاد آن تاکنون مورد اقبال قرار نگرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی نیشابوری نیز ضمن اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری در زمینه اعزام اساتید اسلام شناس به این مرکز و یا برگزاری دوره های اسلام شناسی در ایروان، در خصوص جنبه های عرفانی اشعار شعرای بزرگ ایرانی نظیر مولوی، حافظ و... سخنانی ایراد نمودند.

در ادامه این جلسه پرسش و پاسخ بین اساتید و دانشجویان دکتری مرکز ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان و جناب آقای دکتر حسینی نیشابوری برگزار گردید و ایشان به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.


١٥:٢١ - دوشنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٧٢٨٧    /    تعداد نمایش : ٦٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران