گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > بررسی راههای توسعه همکاری های ارمنستان با ایران


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی راههای توسعه همکاری های ارمنستان با ایران

به منظور توسعه همکاری ها بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز سه شنبه 1397/10/4 با جناب آقای هراچیا تاسچیان دستیار محترم نخست وزیر ارمنستان دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار جناب آقای سجادی با اشاره به پیوندهای دیرینه تاریخی و تمدنی فیمابین به ضرورت توسعه همه جانبه مناسبات و ارتقای روابط تجاری، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری تاکید نمودند.

سفیر محترم کشورمان در ادامه بر ضرروت عملیاتی نمودن منطقه آزاد مغری، اجرای توافقنامه تجارت ترجیحی، اجرای کریدور حمل و نقل جاده ای و ریلی و ارتقای گردشگری میان دو کشور تاکید نموده و از دیدار نخست وزیر ارمنستان از جمهوری اسلامی ایران استقبال و این امر را موجب تعمیق بیش از پیش روابط ارزیابی نمودند.

جناب آقای تاسچیان دستیار محترم نخست وزیر ارمنستان با استقبال از توسعه همه جانبه روابط بین دو کشور اظهار داشتند ارمنستان همواره دوست و همکار ایران بوده و خواهد بود. وی همچنین افرودند جناب آقای پاشینیان مشتاق توسعه روابط با ایران می باشد و ارتقاء روابط با جمهوری اسلامی ایران در صدر اولویت های دولت ایشان قرار دارد.

 دستیار محترم نخست وزیر ارمنستان با استقبال از بسط و گسترش روابط تجاری، اقتصادی، گردشگری و فرهنگی دوجانبه تاکید نمودند رویکرد دولت ارمنستان ایجاد محیط رقابتی برای فعالان تجاری- اقتصادی و امضای توافقنامه تجارت ترجیحی میان ایران و اورآسیا می باشد که ارمنستان یکی از حامیان جدی آن بوده است. 


١٤:٣٧ - سه شنبه ٤ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٠٩٨٣    /    تعداد نمایش : ٧٨اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران