گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > مانور نیروهای هلال احمر ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

مانور نیروهای هلال احمر ایران و ارمنستان

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز دوشنبه 1397/10/3 با جناب آقای فیلیکس تسولاکیان وزیر محترم وضعیت های اضطراری ارمنستان دیدار و در خصوص همکاریهای دو کشور در زمینه پیشگیری از بلایا و همچنین امداد و نجات در زمان وقوع بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه مذاکره نمودند.

جناب آقای سجادی در این دیدار ضمن تبریک پیشاپیش فرارسیدن سال نو میلادی، بر همکاری های میان دو کشور در زمینه پیشگیری بلایا، رویارویی و بازسازی عواقب ناشی از بروز بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه تاکید نمودند.

سفیر محترم کشورمان با اشاره به ظرفیت های حلال احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی این نهاد را جهت همکاری های دوجانبه در زمینه تولید تجهیزات امداد و نجات، دارو، آموزش و تبادل تجربیات و برگزاری دوره های آموزشی برای کارشناسان ارمنی ابراز داشتند.

جناب آقای سجادی با تاکید بر لزوم و ارتقاء همکاری های استانی در زمینه وضعیت های اضطراری، بر برگزاری مانور مشترک امداد و نجات و اجرای مفاد یادداشت تفاهم همکاری فیمابین دو کشور     تاکید نمودند.

جناب آقای تسولاکیان نیز در این دیدار با اشاره به سوابق همکاری های دوجانبه با هلال اهمر جمهوری اسلامی ایران و یادداشت تفاهم همکاری در خصوص وضعیت فوق العاده، آمادگی جمهوری ارمنستان را برای همکاری در خصوص پیشگیری و امداد و نجات در مواقع بروز بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه را ابراز داشتند.

وزیر محترم وضعیت های اضطراری ارمنستان به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و استقرار گروههای امداد و نجات در مسیر تردد گردشگران ایرانی به ارمنستان تاکید نموده و آمادگی وزارتخانه متبوع خود را برای توسعه همکاری ها در تمام زمینه ها بیان داشته و اظهار داشتند از هیچ تلاشی برای توسعه روابط دو کشور فروگذار نمی نمایند. 


١٥:١٤ - دوشنبه ٣ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٠٨١٣    /    تعداد نمایش : ٦٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران