گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > رونق گردشگری میان ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

رونق گردشگری میان ایران و ارمنستان

نشست بررسی راههای توسعه گردشگری بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان و  رفع موانع و محدودیت های موجود برای توسعه این صنعت مهم جهانی روز جمعه 1397/9/30 با شرکت مسئولین کمیته گردشگری ارمنستان، روسای چند آژانس گردشگری و هتلداری این کشور در محل سفارت کشورمان در ایروان برگزار گردید.

در این جلسه جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان با اشاره به اینکه گردشگری صنعت مهم جهانی است که در صورت توسعه آن صنایع دیگری را در هر کشوری به تحرک وادار خواهند نمود ازفزودند:  لغو رژیم روادید بین دو کشور در سال 2015 از جمله مهم ترین عوامل موثر در رونق گردشگری بین دو کشور می باشد که سفر توریست های ایرانی و ارمنی را به کشورهای یکدیگر به شدت افزایش داد. سفیر محترم کشورمان ضمن تاکید بر اینکه برای رونق گردشگری نیاز به برنامه ریزی و تهیه استراتژی بلند مدت می باشد به مقام های گردشگری ارمنستان توصیه نمود نسبت به فراهم نمودن تسهیلات لازم برای گردشگران ایرانی بویژه کاهش هزینه های سفر به ارمنستان نظیر کاهش بلیط هواپیما، تهیه غذای حلال و ایجاد رستوران های حلال در ایروان و شهرهای مرزی، نصب تابلوها و بنرها به زبان فارسی و ... اقدام نمایند.

در این جلسه راههای تقویت و توسعه گردشگری با هدف افزایش گردشگر ایرانی و ارمنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دانلود فايل : 222.jpg ( 87KB )


٢٠:٠٠ - جمعه ٣٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٠٦٠١    /    تعداد نمایش : ١٦١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران