گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > حمایت و دفاع ازحقوق اتباع ایرانی درارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

حمایت و دفاع ازحقوق اتباع ایرانی درارمنستان

نشست هم اندیشی بررسی چگونگی حمایت از حقوق اتباع ایرانی و یافتن راه حل های دفاع از حقوق موکلین و زندانیان ایرانی در ارمنستان روز پنجشنبه 1397/9/29  با حضور سفیر محترم کشورمان در ایروان و شرکت رئیس و اعضای کانون وکلای دادگستری ایروان در محل سفارت کشورمان در ارمنستان برگزار گردید.

در این نشست سفیر محترم کشورمان ضمن قدردانی از تلاشها و زحمات رئیس و اعضای کانون وکلای ارمنستان، دستگیری بسیاری از اتباع ایرانی در این کشور را ناشی از عدم آگاهی هموطنان ایرانی از قوانین و مقررات ارمنستان و وجود برخی تفاوت ها در نگاه قوانین دو کشور به جرائم دانستند و افزودند برخی از اعمال و رفتارها که در قوانین ارمنستان جرم شناخته می شوند در ایران جرم نمی باشد و گردشگران ایرانی بدون اطلاع از این قوانین و متهم شدن به این جرائم سالها در زندانهای ارمنستان گرفتار می شوند.

جناب آقای سجادی با اشاره به اینکه تلاشهای زیادی صورت گرفته تا در مبادی ورودی و گمرگ های ارمنستان اطلاع رسانی لازم از طریق نصب بنر، چاپ بروشور و سایت ها و شبکه های مجازی به گردشگران داده شود ولی علیرغم همه این اقدامات باز هم برخی از هموطنان ایرانی بدون توجه به این مسائل توسط مامورین انتظامی و مرزی دستگیر و گرفتار پروسه های قضایی طولانی مدت در ارمنستان میشوند.

سفیر محترم کشورمان با تاکید بر اینکه وکلا وظیفه سنگینی برای حمایت از موکلین خود بر دوش دارند افزودند در صورت شناخت وکلا از آداب و رسوم، قوانین کشور محل زندگی موکل و  روحیات آنان، در پروسه دادرسی راحت تر میتوانند از موکلین ایرانی خود حمایت نمایند، پیشنهاد نمود اعضای کانون طی سفر به ایران و برگزاری جلسات کارشناسی با کانون وکلای ایران نسبت به آشنایی با قوانین ایران اطلاعات کافی بدست آورند.

در این نشست همچنین خانم آرستمیان رئیس کانون وکلای تسخیری ایروان با اعلام اینکه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان یکی از فعال ترین سفارتخانه های خارجی در پیگیری حقوق اتباع خود می باشد افزود امکانات و شرایط این کانون محدود می باشد اما همواره تلاش کرده ایم که از شهروندان ایرانی نیز همانند شهروندان ارمنی دفاع نماییم تا حقی از آنان ضایع نشود.

رئیس کانون وکلای ایروان در ادامه افزود کمبود مترجم، عدم آگاهی موکلین از قوانین و مقررات ارمنستان و عدم دسترسی به موکلین از زمان دستگیری تا زمان دادگاهی از جمله موانع مهم در پیگیری امور موکلین ایرانی است، خواستار حمایت بیشتر سفارت ازکانون وکلا برای دفاع از حقوق اتباع ایرانی گردید.

در این دیدار مقرر گردید به محض اطلاع کانون وکلا از دستگیری اتباع ایرانی این موضوع به طرق مقتضی به اطلاع سفارت رسانده شود تا مقدمات اعزام مترجم و سایر تسهیلات برای افراد دستگیر شده فراهم گردد.دانلود فايل : 487.jpg ( 115KB )


٠٩:٣٩ - جمعه ٣٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٠٤٦٨    /    تعداد نمایش : ١١٣اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران