گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > مشاعره فراگیران ارمنی زبان فارسی با دانش آموزان مدرسه ایرانی در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

مشاعره فراگیران ارمنی زبان فارسی با دانش آموزان مدرسه ایرانی در ارمنستان

دانش آموزان، دانشجویان و فراگیران ارمنی زبان فارسی در مدارس و دانشگاههای ارمنستان که اخیرا از جانب سفارت کشورمان در ارمنستان به شهرهای اصفهان، قزوین و کاشان اعزام شده بودند، روز شنبه 1397/9/24 در حضور جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان با دانش آموزان ایرانی به مشاعره پرداختند.

در این نشست ادبی زبان آموزان ارمنی از اقدام ها و حمایت های سفیر محترم کشورمان در گسترش کلاس های آموزش فارسی در مدارس و دانشگاههای ارمنستان و همچنین اعزام فراگیران نمونه و فعال به ایران تشکر نمودند. این دسته از زبان آموزان با ذکر خاطراتی از سفر خود، مردم ایران را مهربان و میهمان نواز توصیف کردند و از تلاش های مردم و دولت ایران در مرمت و حفظ آثار و ابنیه تاریخی ارامنه در مناطق مختلف کشور قدردانی نمودند.

در این مراسم که جمعی از دانش آموزان مدرسه شهید فهمیده ایروان نیز حضور داشتند، برنامه مشاعره ای با خواندن اشعار قدیمی و معاصر ایرانی توسط دانش آموزان و فراگیران زبان فارسی آغاز گردید.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در این دیدار دانش آموزان ایرانی و ارمنی شرکت کننده در این جلسه را آینده سازان روابط ایران و ارمنستان در آینده نزدیک دانستند و به آنان توصیه نمودند در معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن خود به دیگران نهایت تلاش و کوشش را بخرج دهند.

سفیر محترم کشورمان با اشاره به اینکه در آغاز ماموریت خود تعداد انگشت شماری از مردم و دانش آموزان ارمنی قادر به سخن گفتن به زبان فارسی بودند افزودند: طی سه سال گذشته با تلاش های صورت گرفته تعداد قابل توجهی از مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزش زبان فارسی در شهرها و حتی روستاههای ارمنستان راه اندازی شده است که به یادگیری زبان فارسی به مردم و بویژه نسل جوان ارمنستان می پردازند.

جناب آقای سجادی ضمن تشکر از معلمین و اساتید ارمنی و ایرانی که در این مراکز به آموزش زبان فارسی می پردازند از آنان خواستند در کنار آموزش زبان به معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن غنی ایرانی به فراگیران و مردم ارمنستان پرداخته و زمینه ساز نزدیکی بیشتر مردم دو کشور با یکدیگر شوند.

اجرای موسیقی زنده توسط هنرمند نوجوان ارمنی، پخش فیلم مستندی از سفر فراگیران به اصفهان و دیگر شهرهای کشورمان و سخنرانی آقای دکتر خانزادی از اساتید فلسفه و عرفان کشورمان از دیگر برنامه های این نشست ادبی بود.دانلود فايل : IMG_20181215_154340.jpg ( 3369KB )


١١:١٠ - دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٩٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٧١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران