گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تحکیم تشکل دانشجویان ایرانی در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

تحکیم تشکل دانشجویان ایرانی در ارمنستان

به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو جمعی از دانشجویان و اعضای انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای ارمنستان روز جمعه 16/9/1397 میهمان جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان بودند.

در ابتدای این دیدار دبیر انجمن اسلامی گزارشی از فعالیت های و اقدامات صورت گرفته توسط این انجمن از قبیل ایجاد گروه تئاتر، برگزاری نمایشگاه عکس، تشکیل گروه موسیقی ایرانی برای اجرا در مناسبت ها ملی و مذهبی، ساماندهی و کمک به دانشجویان جدید الورود برای ثبت نام و تهیه مسکن و ... را ارائه نمودند. در ادامه نیز دیگر دانشجویان از برخی مشکلات و مسائل تحصیلی بویژه در زمینه عدم تایید مدارک تحصیلی آنان توسط وزارت علوم، عدم تخصیص ارز دولتی به برخی از دانشجویان، بالا رفتن هزینه های تحصیل و ... اشاره نمودند.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان ایرانی با اشاره به اینکه با همدلی و همفکری و اتحاد و انسجام، دانشجویان می توانند هم در زندگی و تحصیل خود به موفقیت های بزرگی دست یابند از آنان خواست همواره با ایجاد تشکل های قدرتمند و مسئول بدنبال دستیابی به خواسته های خود باشند.

سفیر محترم کشورمان دانش آموزان و دانشجویان را آینده سازان ایران و انقلاب اسلامی دانستند و افزودند همواره به هویت ایرانی و اسلامی خود افتخار نمایید و تلاش کنید با بهره گیری از پتانسیل های موجود به قله های موفقیت دست یابید.

در حال حاضر 444 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مختلف ارمنستان در حال تحصیل می باشند که عمده آنها در مقاطع فوق لیسانس و دکتری می باشند.  دانلود فايل : 2626.jpg ( 109KB )


١٧:٠١ - جمعه ١٦ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٨٦٠٧    /    تعداد نمایش : ١٢٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران