گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > تاکید بر گسترش همکاری ها در حوزه دامپزشکی میان ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید بر گسترش همکاری ها در حوزه دامپزشکی میان ایران و ارمنستان

جناب آقای دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس محترم سازمان دامپزشکی کشورمان که به منظور توسعه همکاریهای دو کشور در حوزه دامپزشکی و صنایع وابسته به ارمنستان سفر نموده است، روز چهار شنبه 1397/8/16 با آقای گورگ آوتسیان رئیس سازمان امنیت مواد غذایی ارمنستان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار راه‌ های توسعه همکاریها بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در زمینه‌ دامپزشکی از  جمله ذبح دام در کشتارگاههای مورد تایید دو کشور در ارمنستان، امکان صادرات محصولات فرعی( آلایش) از کشتار دام، تست های آزمایشگاهی  و صدور گواهینامه های دامپزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مذاکره در خصوص راههای فعال‌ سازی سازمان های دامپزشکی دو کشور در بخش های توسعه صنعت بسته بندی و گسترش کشتارگاهای حلال از دیگر موضوعات مورد گفتگو بین طرفین بود.

 رئیس محترم سازمان دامپزشکی کشورمان در این دیدار با اشاره به واردات بیش از 6 هزارتن گوشت از ارمنستان به ایران طی 4 سال اخیر از آمادگی کشورمان برای افزایش این حجم و همچنین امکان ترانزیت گوشت ارمنستان از خاک ایران به سایر کشورها خبر داد و ابراز امیدواری نمود این همکاری ها باعث گسترش روابط همه جانبه بین دو کشور دوست و همسایه گردد.

جناب آقای گورگ آوتسیان رئیس محترم سازمان امنیت مواد غذایی جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به سطح عالی روابط دو کشور بر اهمیت همکاری ها در حوزه دامپزشکی تاکید و ضمن ارائه پیشنهاد همکاری در چارچوب کنترل بیمارهای دامی، ابراز امیدواری نمود کلیه توافقات صورت گرفته در حوزه سلامت دام و افرایش صادرات دامی اجرایی شود.

 در این دیدار جناب آقای دکتر پیمان فلسفی مدیرکل محترم دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز از آمادگی کشورمان جهت راه اندازی دفتر حلال در ارمنستان خبر داد که مورد استقبال طرف ارمنی قرار گرفت.


١٠:٢١ - پنج شنبه ١٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٣٨٠٨    /    تعداد نمایش : ٩٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران