گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > طنین اشعار فارسی زبان آموزان ارمنی در سفارت ایران در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

طنین اشعار فارسی زبان آموزان ارمنی در سفارت ایران در ارمنستان

پیرو سفر گروهی از دانش آموزان و دانشجویان زبان فارسی مدارس و دانشگاههای ارمنستان به استان اصفهان و بازدید از مناطق تاریخی، باستانی و گردشگری این شهر، زبان آموزان به منظور تشکر از حمایت ها و پشتیبانی های سفارت کشورمان در برنامه ریزی این سفر، شامگاه پنج شنبه 1397/8/10 در محل سفارت حضور یافته و از جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان برای انجام این سفر تشکر نمودند.

در این مراسم زبان آموزان ارمنی ضمن بیان تجربیات خود از سفر به ایران و بویژه بازدید از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر اصفهان، خواستار تداوم این برنامه ها گردیدند. تعدادی از دانشجویان نیز در ادامه این مراسم با خواندن اشعاری از شعرای بزرگ ایران نظیر مولوی، حافظ و سعدی و ...  را قرائت نمودند.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز با اشاره به اینکه در گذشته های نه چندان دور ایران و ارمنستان یک کشور، یک ملت و یک فرهنگ و تاریخ داشته اند وظیفه زبان آموزان و دانشجویان فارسی را در معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی به ارامنه و ارامنه به ایرانیان شوار توصیف نمودند و از آنان خواستند با تلاش های خستگی ناپذیر و در هر مقام و مسئولیتی که در آینده داشتند، به ارتقای سطح روابط بین دو کشور در حوزه های مختلف کمک نمایند.

سفیر محترم کشورمان جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان را دوستانی تاریخی توصیف نموده اند که همواره در مجامع بین المللی و سازمان های جهانی ازمواضع و دیدگاههای یکدیگر دفاع می نمایند.

جناب آقای سجادی با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران ارامنه زیادی از گذشته های دور در کنار هموطنان ایرانی خود با صلح و صفا زندگی می کنند و مراسم و جشن های دینی و مذهبی خود را آزادانه برگزار می کنند افزودند ایران همواره سرزمین امن برای ارامنه بوده و ج.ا.ایران همواره آثار باستانی و میراث معنوی ارامنه را حفظ نموده و در معرفی و ثبت آنها در سازمان های جهانی نظیر یونسکو نقش ارزنده ای را ایفا نموده است. 


١٩:٥٨ - پنج شنبه ١٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٢٨٨٧    /    تعداد نمایش : ١٢٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران