گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > توسعه همکاری ایران و ارمنستان در اورآسیا


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری ایران و ارمنستان در اورآسیا

جناب آقای سیدکاظم سجادی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ایروان  روز دوشنبه 07/08/1397 بنا به دعوت آقای مهر گریگوریان معاون کفیل نخست وزیر ارمنستان با حضور در ساختمان نخست وزیری با ایشان پیرامون حضور فعال ایران در حوزه اقتصادی اورآسیا و رفع موانع و همچنین روان سازی امور برای فعالان اقتصادی و بازرگانی دو کشور به بحث و بررسی پرداخت.

  در این دیدار جنای آقای سجادی با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی بین دو کشور دوست و همسایه ، ضمن استقبال از افزایش میزان تبادلات تجاری میان دو کشور تاکید کرد پذیرش ایران در اتحادیه اورآسیا و همچنین ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در مغری می توانند نقش بسزایی در توسعه مبادلات تجاری میان ارمنستان و ایران و کشورهای منطقه داشته باشند.

 سفیر محترم کشورمان با اشاره به حضور فعال ایران در حوزه اقتصادی اورآسیا ، خواستار رفع موانع و همچنین روان سازی امور برای فعالان اقتصادی و بازرگانی دو کشور گردید و دراین زمینه ایجاد خانه تجارت اورآسیا را پیشنهاد نمودند.

آقای مهر گریگوریان در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد ایجاد خانه تجارت اورآسیا از آمادگی دولت جدید جمهوری ارمنستان برای گسترش همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران و تلاش بمنظور رفع موانع تجاری بین دو کشور خبر داد.


١٤:٣٥ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٢٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٧٦اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران