گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > همایش علمی و فناوری نخبگان جوان ایرانی در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

همایش علمی و فناوری نخبگان جوان ایرانی در ارمنستان

پیرو سفر جمعی از نخبگان و مبتکران جوان ایرانی (استارت آپ ها) به ارمنستان جهت شرکت در همایش «هفته اورآسیا»، به همت سفارت کشورمان در ایروان و وزارت علوم و آموزش ارمنستان اولین همایش علمی و فناوری نخبگان و مبتکران جوان ایران روز پنج شنبه 3/8/1397 با شرکت تعدادی از نخبگان و مخترعین ارمنی، اساتید دانشگاه، روسای مراکز علمی و تحقیقاتی، مدیران استارتاپ های ارمنی و... در سالن امام خمینی (ره) سفارت کشورمان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم که با نواختن سرود ملی دو کشور همراه بود، آقای دکتر وعید دبیر علمی این همایش هدف از برگزاری این مراسم را معرفی فعالیت های نوابغ جوان ایرانی در عرصه فناوری های نوین و دستاوردهای دانش بنیان اعلام نموده و گفتند در موسسه حامی نوابغ ایران بیش از چهار هزار نفر از جوانان مبتکر و مخترع ایران عضو هستند که حداقل در یک رشته علمی، فنی، پزشکی و... صاحب ابداع یا اختراعی می باشند.

در ادامه این مراسم آقای مهندس عسگری سرپرست هیات اعزامی، موسسه حامی نوابغ ایران را یکی از بزرگترین مراکز علمی خصوصی در حوزه فناوری های نوین و علوم دانش بینان معرفی نمودند که بیش از 12 هزار نفر در آن عضویت دارند که 4 هزار نفر از آنان صاحب اختراع می باشند. به گفته وی این مرکز دارای دفاتری در شهرهای پاریس و دوحه بوده و با دیگر مراکز علمی بین المللی ارتباطات گسترده ای دارد.

در ادامه همایش 23 نفر از استارت آپ های جوان ایرانی نسبت به معرفی اختراعات خود در زمینه های مختلف به نخبگان ارمنی پرداخته و مزایای محصولات تولیدی خود را از نظر کیفیت و قیمت  نسبت به موارد مشابه خارجی برشمردند. بخش اعظم زمان این همایش به معرفی این اختراعات که در زمینه های اپلیکیشن های موبایل (شامل اپلیکیش های کسب و کار، داروخانه آنلاین، اختلال در اینترنت ماهواره، تشخیص بیماریهای قلبی و عروقی، بازاریابی اینترنتی)نوشیدنی های گیاهی، ماشین های پرنده، پمادهای سوختگی، صفحات جذب ریزگردها، مکانیسم تشخیص نفوذ پهبادها و ... بود که مخترعین به معرفی مزایای آنان پرداختند.

در خاتمه این مراسم جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی روز به روز شاهد پیشرفت های گسترده ای در حوزه فناوری های نوین، علوم دانش بنیان، نانو و ... هستیم افزودند نخبگان جوان ایرانی مایه خیر و برکت برای انقلاب و ایران اسلامی هستند و علیرغم تحریم ها و زورگویی های ظالمانه آمریکا دانشمندان ایرانی در حوزه های مختلف ابداعات و ابتکارات زیادی را به معرض دید جهانیان گذاشته اند.

سفیر محترم کشورمان لغو روادید بین ایران و ارمنستان را یکی از گام های بزرگ طی سالهای اخیر دانستند که زمینه مناسب برای فعالیت های ایرانیان در حوزه های مختلف تجاری، بازرگانی، صادرات و واردات در  این کشور و حوزه اورآسیا را فراهم نموده و باعث آشنایی بیشتر مردم این منطقه با فرهنگ و تمدن ایرانی و بالعکس گردید.

جناب آقای سجادی رمز موفقیت مبتکران و مخترعان ایرانی را معرفی مناسب و منطقی هر محصول و کالای تولیدی دانستند و از نخبگان جوان ایرانی خواستند نسبت به دسته بندی اطلاعات، سرعت انتقال، ارزیابی مخاطبین، استفاده از وسایل کمک آموزشی، تهیه بروشور و ... اقدام نمایند تا ضمن اینکه به معرفی محصول تولید خود می پردازند از بروز هر گونه سوء استفاده احتمالی توسط دیگران جلوگیری بعمل آورند.

جناب آقای هوانس هوانسیان معاون وزیر علوم و آموزش ارمنستان نیز در پایان این همایش با اشاره به اینکه روابط بین ایران و ارمنستان روابط دوستانه و برادرانه ای می باشد که در عرصه های مختلف رو به گسترش می باشد افزودند در سالهای اخیر توجه زیادی به حوزه فناوری های نوین و علوم دانش بنیان در ارمنستان صورت گرفته است که افتتاح برخی مراکز و آزمایشگاهها در این زمینه گواه این مدعا می باشد. وی از نخبگان جوان ایرانی خواست نسبت به بازدید از این مراکز اقدام نموده و نسبت به همکاری و تبادل تجربه و اطلاعات با نخبگان جوان ارمنی بپردازند.

پایان بخش این همایش اهدای لوح تقدیر به مخترعین جوان ایرانی از طرف سفیر محترم کشورمان و معاون وزیر علوم و آموزش ارمنستان بود. دانلود فايل : 225.jpg ( 177KB )


١٧:٠٣ - پنج شنبه ٣ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤١٩٠٦    /    تعداد نمایش : ١٠٤اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران