گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > فعالیت و حضور نخبگان و مخترعین جوان ایرانی در حوزه اورآسیا


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت و حضور نخبگان و مخترعین جوان ایرانی در حوزه اورآسیا

پیرو سفر گروهی از نخبگان و مخترعین جوان ایرانی (استارت آپ) به ایروان، آقای مهندس عسگری سرپرست هیات اعزامی عصر روز چهارشنبه 2/8/1397 با جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان ملاقات و در خصوص حضور در بازار دانش بنیان و فناوری های نوین ارمنستان مذاکره نمودند.

وی در ادامه ضمن اشاره مختصری به سابقه فعالیت موسسه حامی نوابغ جوان و ایجاد دفاتر در کشورهای فرانسه و قطر، فعالیت های نوابغ جوان ایرانی را در عرصه فناوری های نوین و دستاوردهای دانش بنیان بیش از حد تصور عموم مردم دانست که علیرغم پیشرفت های علمی کلان صورت گرفته، توجه و اقبال چندانی به سرمایه گذاری در طرح های ابتکاری آنان از جانب متولیان امور صورت نمی گیرد.  

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان نیز در این ملاقات با اشاره به اینکه مدیران کشور باید همانند سالهای اول انقلاب جهادی کار نمایند و از فعالیت و تلاش شبانه روزی دست نکشند افزودند علیرغم وجود موانع متعدد در این مسیر این سفارت تلاش نموده است با تمام وجود از ظرفیت های موجود استفاده نموده و در حد توان خود دستاوردهای فنی، علمی، فناوری دانشمندان جوان ایرانی را به مردم و دولت ارمنستان معرفی نماید.

سفیر محترم کشورمان ارمنستان را کشوری کوچک اما آینده دار توصیف نمود که می تواند بعنوان حلقه واسط و پلی امکان دسترسی ایران را به بازار اتحادیه اورآسیا فراهم نماید افزودند از طریق ارمنستان استارت آپ های کشورمان می توانند به بازارهای اروپا نیز دسترسی پیدا نموده و امکان تبدیل دانش و فناوری را در این حوزه به سرمایه فراهم نمایند.

همایش علمی و فناوری نخبگان جوان کشورمان قرار است روز پنج شنبه (فردا) در محل سفارت کشورمان در ایروان و با حضور نخبگان علمی، اساتید دانشگاه، روسای مراکز استارت آپی ارمنستان و ... برگزار گردد.  


١٨:٥٠ - چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤١٧٥٢    /    تعداد نمایش : ١١٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران