گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > مصاحبه سفیر محترم کشورمان با شبکه سراسری تلویزیون دولتی ارمنستان پیرامون سفر ارامنه زبان آموز فارسی به ایران


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه سفیر محترم کشورمان با شبکه سراسری تلویزیون دولتی ارمنستان پیرامون سفر ارامنه زبان آموز فارسی به ایران

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان بنا به دعوت شبکه سراسری تلویزیون دولتی ارمنستان صبح روز سه شنبه 01/08/1397 در این شبکه تلویزیونی حضور یافته و پیرامون سفر دانش آموزان و دانشجویان ارامنه زبان آموز فارسی به کشورمان توضیحاتی ارائه نمودند. 
در این مصاحبه سفیر محترم کشورمان در پاسخ به سوال مجری این شبکه ضمن اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی ایران، زبان فارسی را یکی از شیرین ترین و فراگیرترین زبان های جهان دانستند که جوانان زیادی از کشورهای خارجی مشغول یادگیری این زبان در دانشگاههای مختلف جهان می باشند.
جناب آقای سجادی ضمن تاکید بر تلاش های صورت گرفته برای آموزش زبان فارسی در ارمنستان خاطرنشان نمودند: نوجوانان و جوانان ارمنی زیادی در مدارس و دانشگاههای ارمنستان خواهان یادگیری زبان فارسی هستند که هر ساله به منظور دانش آفزایی و افزایش معلومات آنان در زمینه ایران تعدادی از آنان انتخاب و به ایران اعزام می گردند.
سفیر محترم کشورمان در ادامه افزودند: در سالجاری نیز با تلاش های صورت گرفته تعدادی از فراگیران ارمنی طی سه نوبت به شهرهای تبریز، زنجان و اصفهان اعزام گردیدند و در آبانماه نیز در نظر داریم گروه 25 نفره ای از این فراگیران را برای دیدن مناطق تاریخی، آثار باستانی و جاذبه های گردشگری به اصفهان اعزام نماییم.


دانلود فايل : photo_2018-10-23_11-30-18.jpg ( 82KB )


١٠:٥٤ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤١٤٣٠    /    تعداد نمایش : ١٠٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران