گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > توسعه همکاریهای دانشگاههای پزشکی ایران و ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاریهای دانشگاههای پزشکی ایران و ارمنستان

جناب آقای پرفسور آرمن مرادیان رئیس دانشگاه دولتی پزشکی ایروان به نام مخیتار هراتسی روز پنج شنبه 1397/07/05 با جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان دیدار و در زمینه همکاریهای دو کشور در حوزه های علمی و آموزشی بویژه توسعه همکاریهای دانشگاههای پزشکی دو کشور مذاکره نمودند.

جناب آقای مرادیان در این دیدار ضمن اشاره به ارتباطات خوب و سازنده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان ابراز امیدواری نمود در آینده نزدیک همکاریهای خوبی با دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران برقرار نموده و به تبادل استاد و دانشجو در این زمینه بپردازیم.

وی همچنین با تاکید بر مشکلات فعلی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این دانشگاه و تاکید بر اینکه اهمیت خاصی برای دانش آموزان ایرانی قائل می باشد گفت در شرایط کنونی تلاش داریم با همکاری سفارت مشکلات و معضلاتی که باعث بروز مشکلاتی برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی این دانشگاه گردیده را حل و فصل نماییم.

جناب آقای مرادیان همچنین با اشاره به 90 سالگی تاسیس دانشگاه مخیتار هراتسی از سفیر محترم کشورمان خواست در روند ثبت خدمات برجسته این پزشک نامدار ارمنی در بخش میراث معنوی بشری سازمان یونسکو با این دانشگاه همکاری نماید.

جناب آقای سجادی نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای هر نوع همکاری با مسئولین این دانشگاه و مثبت ارزیابی نمودن روابط علمی و دانشگاهی بویژه در زمینه پزشکی ابراز امیدواری نمود زمینه های لازم برای ارتقای رنکینگ این دانشگاه در سطح جهانی صورت پذیرد.

سفیر محترم کشورمان ضمن استقبال از همکاریهای علمی و دانشگاهی بین دو کشور ابراز امیدواری نمود در آینده نزدیک شاهد سفر آقای مرادیان به تهران و مذاکره با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران باشیم.

در این دیدار آقای دکتر یسائیان رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه دولتی ایروان نیز حضور داشتند.


١٦:٥٠ - پنج شنبه ٥ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٧٣٤٥    /    تعداد نمایش : ١٦٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران