گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > زنگ مهر در ارمنستان به صدا درآمد


  چاپ        ارسال به دوست

زنگ مهر در ارمنستان به صدا درآمد

مراسم آغاز سال تحصیلی در ارمنستان روز دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۰۲با حضور جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان، جناب آقای آرائیک هاروتونیان وزیر محترم آموزش و علوم ارمنستان، مدیر مدرسه ۲۰۰ایروان و بویژه دانش آموزان و اولیای آنان در مجتمع آموزشی شهید فهمیده ایروان (مدرسه سفارت) برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم و بعد از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، سرپرست مدرسه سفارت کشورمان در ایروان ضمن خیرمقدم به میهمانان، دانش آموزان و اولیای آنان ابراز امیدواری نمود با تلاش معلمین و پشتکار دانش آموزان در سال جدید نیز این مجتمع بتواند موفقیت های پیشین را تکرار نماید.

در ادامه این مراسمجناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان ضمن تشکر از مدیر و معلمین سابق مدرسه سفارت، یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و بویژه جان باختگان حادثه تروریستی اخیر در اهواز را گرامی داشتند و خاطرنشان نمودند معلمان نقش تاثیرگذار و پررنگی در توسعه و پیشرفت هر جامعه ای دارند و هر جامعه ای که آموختن علم و دانش اندوزی را سرلوحه کار خود برای نسل آینده قرار دهد، بدون شک می تواند پله های موفقیت و پیشرفت را در مراحل گوناگون طی نماید.

سفیر محترم کشورمان با اشاره به اینکه فرزندان و دانش آموزان آینده کشور بایستی به دو بال علم و اخلاق مجهز گردند از کلیه کارکنان و معلمین مجتمع آموزشی شهید فهمیده خواستند در کنار فعالیت های علمی به تربیت و اخلاق و فعالیت های پرورشی دانش آموزان نیز توجه جدی داشته باشند.

جناب آقای سجادی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری نمودند مدرسه سفارت نسبت به برقراری ارتباط با دیگر مدارس ارمنی اقدام نموده و نسبت به برگزاری اردوهای علمی و تفریحی، اجرای مراسم مشترک در مناسبت های ملی و مذهبی و تبادل تجربه در خصوص آخرین دستاوردهای آموزشی و تربیتی با دیگر مدارس ارمنستان اقدام نماید. 

جناب آقای آرائیک هاروتونیان وزیر علوم و آموزش ارمنستان نیز در این مراسم ضمن ابراز تسلیت به مردم و دولت کشورمان به مناسبت حادثه تروریستی اهواز افزودند این حادثه تروریستی باعث ناراحتی و تالم مردم و دولت ارمنستان گردید و جمهوری ارمنستان همواره و در تمام شرایط در کنار مردم ایران خواهد ماند.

وزیر علوم و آموزش ارمنستان فقر علمی و فرهنگی و نبود دانش و علم آموزی را باعث بروز اینگونه حوادث دانستند و تاکید کردند وجود افراد تحصیل کرده و آگاه و دانش آموزان فهمیده بدون شک مانع بزرگی برای وقوع اینگونه حوادث خواهد بود و تا زمانی که شهروندان فهیم و آگاه در یک جامعه به بلوغ علمی نرسند هر چه دولتها تلاش نمایند قادر به ایجاد جامعه توسعه یافته و پیشرفته نخواهد شد.

در پایان این مراسم دانش آموزان مجتمع آموزشی شهید فهمیده با اهدای گل توسط سفیر محترم کشورمان و وزیر محترم علوم و آموزش ارمنستان و بدرقه معلمین و والدین خود اولین روز تحصیلی را در این مجتمع آغاز نمودند. 


١٤:٥٠ - دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٦٤١٠    /    تعداد نمایش : ١٥١اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران