گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > بررسی ظرفیت های همکاری بین استان گیلان ایران و آرارات ارمنستان با حضور سفیر محترم کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی ظرفیت های همکاری بین استان گیلان ایران و آرارات ارمنستان با حضور سفیر محترم کشورمان

پیرو سفر جناب آقای گاریک سرکیسیان استاندار محترم آرارات ارمنستان به استان گیلان و ملاقات با استاندار و دیگر مدیران این استان و توافق طرفین برای افزایش توسعه ظرفیت های همکاری بین استان های همجوار مرزی دو کشور، جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان به منظور بررسی نتایج سفر و تعامل با فعالان اقتصادی این استان روز پنج شنبه 22/06/1397 در فرمانداری لاهیجان حضور یافته و با مسئولین این شهر به مذاکره پرداختند.

در این دیدار که جمعی از مدیران و مسئولین استانی از جمله فرماندار لاهیجان و نماینده محترم این شهر در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، جناب آقای سجادی ضمن بررسی نتایج این سفر، ظرفیت های بالقوه استان گیلان برای همکاری با استان های ارمنستان و بویژه استان آرارات را قابل توجه دانستند و خواستار عملیاتی شدن توافقات استانداران دو کشور در این زمینه گردیدند.

سفیر محترم کشورمان در جمع فعالان اقتصادی این شهر با اشاره به توانمندیهای این استان خواستار آغاز همکاریها در زمینه خدمات فنی و مهندسی، تولید محصولات گلخانه ای، دامپروری و itو... شده و ابراز امیدواری نمودند مشارکت در ساخت آزاد راه شمال –جنوب بین ایران و ارمنستان و احداث این کریدور ارتباطی فرصت های متعددی برای صادرات کالاها و خدمات ایرانی به ارمنستان و کشورهای حوزه اورآسیا فراهم خواهد نمود.

جناب آقای سجادی در پایان با اشاره به عضویت ارمنستان در اتحادیه اورآسیا و انعقاد تفاهم نامه تعرفه ترجیحی با اتحادیه اروپا و معافیت بیش از 6 هزار قلم کالا از تعرفه های گمرگی، خواستار حضور فعالین اقتصادی ایران در ارمنستان و بهره گیری از این ظرفیت ها برای صادرات کالاها و تولیدات ایرانی گردیدند. سفیر محترم کشورمان همچنین بهره گیری از ظرفیت گردشگری بین شهر لاهیجان و ایروان و تعامل شهرداریهای دو شهر جهت انعقاد قرارداد خواهر خواندگی را از دیگر زمینه های همکاری بین دو استان دانستند.


١٥:١٥ - پنج شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٤٩١٤    /    تعداد نمایش : ٧٩اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران