گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > ضرورت استفاده از نخبگان و بخش خصوصی کشورمان جهت حضور در بازارهای حوزه اورآسیا


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت استفاده از نخبگان و بخش خصوصی کشورمان جهت حضور در بازارهای حوزه اورآسیا

اولین همایش تخصصی "فرصت ها در حوزه یورآسیا" به منظور بحث و بررسی نحوه فعالیت در حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری حوزه اورآسیا و تحلیل نحوه فعالیت و بررسی تجارب و نتایج حضور بخش های خصوصی و دولتی کشورمان طی دو دهه گذشته روز یکشنبه ۱۸/۰۶/۱۳۹۷ با حضور تجار، بازرگانان، فعالین اقتصادی و مسئولین اتاق بازرگانی صنایع و معادن و مقام های وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین جناب آقای سید کاظم سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان در سالن همایش های صدا و سیما برگزار گردید.

جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان که بعنوان مهمان ویژه در این همایش شرکت داشتند در آغاز سخنان خود حضور نخبگان و جوانان تحصیلکرده و متخصص ایرانی را فرصت مغتنمی برای آینده کشور دانستند که در صورت داشتن مجال و فرصتی برای ظهور و بروز توانایی هایشان در مدیریت کشور و بهره گیری از تجارب مدیران لایق خواهند توانست آینده درخشانی را برای کشورمان در زمینه های مختلف بوجود آورند.

سفیر محترم کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرصت ها و ظرفیتهای حوزه اورآسیا، ارمنستان را دروازه ورود به این منطقه دانستند که با داشتن مزایای عمده ای نظیر روابط حسنه سیاسی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران، لغو روادید میان دو کشور، وجود منطقه آزاد تجاری مغری و ... می تواند عواید زیادی نصیب تجار و تولید کنندگان ایرانی قرار دهد.

جناب آقای سجادی با اشاره به اینکه در عصر کنونی کشورها بدنبال متنوع نمودن مسیرهای ارتباطی خود با جهان می باشند افزودند همکاری و سرمایه گذاری ایران و ارمنستان جهت ساخت کریدور شمال-جنوب و راه آهن دو کشور و جذب سرمایه گذاری خارجی در این زمینه باعث عملیاتی نمودن و اتصال مسیر ارتباطی خلیج فارس و دریای سیاه خواهد شد افزودند تجار و تولید کنندگان ایرانی در صورت ساخت این کریدور ارتباطی خواهند توانست کالاها و تولیدات خود را به سهولت و با هزینه کمتر به بازارهای اتحادیه اورآسیا و همچنین اتحادیه اروپا منتقل نمایند.

جناب آقای سجادی در ادامه با تاکید بر زمینه های مختلف همکاری با کشور ارمنستان در بخش های انرژی، ساخت نیروگاهها برقابی، خورشیدی و بادی، کشاورزی و دامپروری و ... آمادگی سفارت کشورمان در ایروان را برای هر نوع همکاری جهت تسهیل تجارت و سرمایه گذاری و توسعه ارتباطات اقتصادی و تجاری بین دو کشور اعلام نمودند. دومین همایش فرصت ها در حوزه یورآسیا قرار است با مشارکت فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور در مهرماه سالجاری در ایروان برگزار گردد.


١٢:١٣ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٤٢٢٤    /    تعداد نمایش : ١٠٧اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران