گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی در ارمنستان

به منظور برررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایرانی که در ارمنستان فعالیت می نمایند، جناب آقای گاگیک مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان روز سه شنبه 1397/06/13 میهمان جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان بود که فرصت ها و موقعیت های سرمایه گذاری در این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
جناب آقای سجادی با اشاره به اینکه لغو روادید، ایجاد منطقه آزاد مغری و همجواری آن با منطقه آزاد ارس و انعقاد تفاهم نامه همکاری با اتحادیه گمرگی اورآسیا فرصت های فراوانی را برای تجار و فعالان اقتصادی ایرانی فراهم نموده تا نسبت به صدور کالاها و خدمات ایرانی و ایجاد شرکت های مشترک با طرف های ارمنی برای تولید کالاهای ایرانی جهت صدور به کشورهای اورآسیایی اقدام نمایند.
سفیر محترم کشورمان در این دیدار وجود برخی مشکلات و موانع از جمله برورکراسی اداری را از موانع مهم در عدم تمایل فعالان و تولید کنندگان ایرانی برای حضور در بازار ارمنستان دانست و خواستار متمرکز شدن امور مربوط به سرمایه گذاری و تجارت خارجی، مشخص شدن مالکیت خصوصی در ارمنستان بویژه در منطقه آزاد مغری و ... در یک سازمان و یا وزارتخانه گردید.
در ادامه این دیدار جناب آقای مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان نیز دانش و ظرفیت های تولیدی عظیم شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف را خاطرنشان نموده و از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ارمنستان استقبال نمود. 
رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان موفقیت این شرکت ها در قلمرو ارمنستان را مستلزم آشنایی کارفرمایان، تجار و کارخانه داران با قوانین و مقررات فعالیت و سرمایه گذاری در این کشور دانست و آمادگی خود را جهت برگزاری دوره های آموزشی برای تجار و فعالان اقتصادی ایرانی اعلام نمود. 
در این دیدار زمینه ها و فرصت های مختلفی که شرکتهای ایرانی قادر به حضور در بازار ارمنستان می باشند مورد بررسی قرار گرفت و حوزه های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور مورد مذاکره طرفین قرار گرفت.


١٦:٢٠ - سه شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٣٢٨١    /    تعداد نمایش : ١٠٨اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران