گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > اطلاعیه بانک مرکزی جمهوری ارمنستان در خصوص خدمات رسانی به شهروندان ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه بانک مرکزی جمهوری ارمنستان در خصوص خدمات رسانی به شهروندان ایرانی

بانک مرکزی جمهوری ارمنستان هیچ گونه دستور یا احکام تنظیمی حقوقی برای منع خدمات دهی از طرف بانک ها به شهروندان یا افرادی از جمهوری اسلامی ایران صادر نکرده است.  

 در پاسخ به سوالات مکرر خبرگزاری ها در مورد خدمات دهی بانک های تجاری ارمنستان به شهروندان جمهوری اسلامی ایران روابط عمومی بانک مرکزی اعلام می کند که

1- بانک مرکزی جمهوری ارمنستان طی هیچ گونه دستور یا احکام تنظیمی حقوقی بانک ها را از ارائه خدمات به شهروندان یا افرادی از جمهوری اسلامی ایران منع نمی کند.

جمهوری ارمنستان همکاری بسیار نزدیکی با دستگاه ها و نهادهای مالی بین المللی از جمله صندوق بین المللی پول، بانک جهانی دارد و همچنین عضو کمیسیون کارشناسان شورای اروپا برای ارزیابی اقدامات ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم است. بانک های جمهوری ارمنستان بر اساس قانون، موظف به ارزیابی ریسک های مشتری هستند و افراد مرتبط با کشورهای نامتناسب به عنوان مشتریان با ریسک بسیار بالا طبقه بندی شوند و نسبت به آنان اقدامات تحقیقاتی و عمیق تکمیلی اتخاذ شود.  

2.  امکان دارد که بانک ها، با توجه به برخی محدودیت های اعمال شده برای برخی از مشتریان ویا خدمات دهی از طرف بانک های خارجی همکار و واسط، از ارائه خدمات به این دسته از مشتریان سرباز زنند، در این گروه از مشتریان می توانند شهروندان جمهوری اسلامی ایران و یا افرادی از جمهوری اسلامی ایران باشند.  بعلاوه چنین رویکردی، رویکرد جدیدی نمی باشد و قبلا نیز در زمان اجرای اولین تحریم ها اجرایی شده است.

3.  خشم به وجود آمده طبیعی نیست و منافع و اهداف گروه یا گروهای خاصی را دنبال می کند. خبرگزاری: www.tert.am


١٥:٥٤ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٥٨٩٥    /    تعداد نمایش : ١٢٢اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران