گالری تصاویر
پیوندهای مهم

کنفرانس ژنو دو

کنفرانس ژنو دو در حالی برگزار شد که جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک بازیگر مهم منطقه در آن شرکت نداشت . ایران هیچگاه در خواستی برای حضور در کنفرانس مذکور مطرح نکرد . بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد از ایران جهت شرکت در کنفرانس دعوت نمود لیکن بدلیل برخی فشارها به وی از حضور ایران در این کنفرانس جلوگیری بعمل آمد .

جمهوری اسلامی ایران نگرانی عمیق خود را از حضور گروههای تروریستی در سوریه اعلام داشته و معتقد است هر گونه حرکت منطقه ای یا بین المللی در قبال سوریه می بایست بر اساس مبارزه با تروریسم استوار باشد .

وزارت امور خارجه ایران نسبت به گسترش تروریسم در سوریه به سایر کشورهای منطقه و خارج از منطقه هشدار داده و اعلام نموده است که حامیان تروریستها باید در قبال این بحران پاسخگو بوده و باید ارسال کمکهای مالی و نظامی به گروههای مسلح در سوریه را متوقف نمایند .

جمهوری اسلامی ایران بدنبال استقرار صلح و ثبات در منطقه و تشکیل کمپینگ علیه تروریستها بوده و کنفرانس ژنو دو در صورتی می تواند موفق و موثر باشد که در این مسیر حرکت نماید . همانطور که رئیس جمهور ایران اعلام نمود : اگر این کنقرانس به مردم سوریه و منطقه وامنیت ، آزادی و صلح آنها کمک نماید ، ما از آن استقبال خواهیم کرد .  


سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان - 4 بهمن ماه 1392

 

اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران