گالری تصاویر
پیوندهای مهم

مراحل ثبت شرکت در ارمنستان

مراحل ثبت شرکت در ارمنستان


1- مراجعه به اداره اویر (OVIR ) ، داشتن رویداد یک ساله
2- تنظیم محضری قرارداد اجاره محل حقوقی ثبت شرکت
3- مراجعه به اداره رجیستر ( Register ) و ثبت نام شرکت و تنظیم اساسنامه
4- مراجعه به اداره مالیات محل انجام کار با اجاره نامه محل کار و اساسنامه شرکت جهت دریافت کد و مجوز تهیه مهر شرکت
5- مراجعه به محل تهیه مهر شرکت ها
6- ثبت در اداره بازنشستگی
7- تهیه کاسا و پلمب کردن در اداره مالیات
8- مراجعه به بانک و ایجاد حساب بانکی و تاییدیه امضاء کارت بانک در محضر و تایید کارت در اداره مالیات
9- مراجعه به گمرک با معرفی نام جهت باز کردن پرونده جهت واردات و صادرات

مراحل چگونگی ثبت شرکت تجاری در جمهوری ارمنستان
الف- مدارک مورد نیاز
1- آدرس حقوقی
در ابتدا متقاضی ثبت شرکت بایستی مکانی جهت انجام فعالیت اقتصادی خویش انتخاب نماید که باید به صورت توافق نامه محضری میان شخص صاحب شرکت و مالک یک ملک خصوصی تنظیم گردد ، به نام آدرس مورد نظر مکانی استیجاری ثبت شرکت انجام پذیرد . آدرس محل به عنوان آدرس حقوقی در اسناد شرکت ثبت می شود . پس از آن جهت دریافت اسناد مربوط به اجاره و ثبت دولتی به اداره کاداستر مراجعه می شود .
2- نامگذاری شرکت
برای ثبت نام شرکت به اداره ثبت دولتی ( رجیستر ) مراجعه و تعداد 5 الی 6 نام مورد نظرارائه ، که پس از کنترل و بررسی نام های موجود ( در صورت نبود نام مشابه در سیستم نامگذاری شرکتی سراسری ارمنستان ) یکی از نام ها انتخاب و ثبت می گردد .
برای ثبت نام شرکت مبلغ حدود 5000 درام به عنوان عوارض دولتی به حساب بانکی مربوطه واریز می شود .
تنظیم اساسنامه شرکت نیز با مشاوره و درخواست صاحب شرکت در اداره ثبت دولتی انجام می پذیرد .
3- گشایش حساب بانکی و صدور گواهی های بانکی
بدین منظور و به جهت گشایش حساب بانکی به اسم شرکت بایستی به بانک مورد نظر اعم از بانکهای ارمنستان و بانکهای ارمنستان و بانکهای خارجی و نیز شعبه بانک ملت ایران در ایروان مراجعه شود . پس از آن از بانک تقاضای صدور برگ گواهی : یکی مبنی بر میزان سرمایه اولیه که حداقل آن 50,000 درام می باشد و دومی واریزهای انجام شده به حساب بانکی می شود . اسناد مزبور برای ثبت شرکت الزامی می باشد .
4- داشتن روادید اقامت
قابل ذکر است که شهروند خارجی در صورتی می تواند مقام مدیریت شرکت را داشته باشد که دارای روادید اقامت یک ساله معمولی باشد . ( روادید موقت کوتاه مدت قابل قبول نیست ) ، در غیر این صورت مدیر شرکت باید شهروند ارمنستان باشد ( ملاحظه : برای ثبت شرکت بایستی مبلغ حدود 12 هزار درام به عنوان عوارض دولتی واریز بشود ) .
ب- اداره ثبت
ثبت شرکت در اداره ثبت دولتی ارمنستان
با در دست داشتن مدارک ذکر شده به اداره ثبت دولتی مراجعه که در آنجا تعداد و مشخصات سهامداران و میزان سهم هر کدام از آنان اعلام می شود . ( تعداد سهامداران می تواند از یک تا ...باشد ) . تنظیم اساسنامه شرکت در آن اداره صورت می پذیرد که این مرحله مدیر شرکت نیز بایستی مشخص شود ( چنانچه مدیر شهروند خارجی باشد بایستی ترجمه رسمی گذرنامه ارائه شده و همچنین ترجمه گذرنامه های سهامداران اتباع خارجی لازم است ) .

ج- ادارات مالیات و تامین اجتماعی
1- ثبت در ادارات مالیات و تامین اجتماعی
متقاضی ثبت شرکت به اداره مالیات منطقه ای که شرکت در آن ثبت شده است مراجعه و با تکمیل فرم مربوطه ، کد مالیاتی دریافت می نامید.پس از ارائه مدارک ، مهلت 30 روز بایستی برای ثبت شرکت و باز کردن پرونده به اداره تامین اجتماعی مراجعه شود . در صورت دیرکرد به پرداخت جریمه از سوی متقاضی منجر خواهد شد .
2- دریافت مهر شرکت ، تکمیل حساب بانکی جهت برداشت ، دفتر ثبت مالیاتی
پس از دریافت کد مالیاتی ، جهت سفارش ساخت مهر به اداره مربوطه ( که متقاضی از سوی اداره ثبت معرفی می شد ) رفته و به دنبال آن برای تکمیل حساب بانکی به منظور انجام برداشت های مورد نظر جهت انجام هزینه های شرکت ، به بانک مراجعه خواهد نمود .
د- اداره گمرک
پس از دریافت دفتر ثبت مالیاتی ( ماشین صندوق حساب ) از اداره مالیات ، جهت دایر کردن پرونده و ثبت در سیستم گمرکی سراسری به منظور صادرات-واردات کالاها و ترخیص آنها به اداره گمرک مراجعه می شود .


اشخاص حقیقی
تعریف :
شخص حقیقی کسی است که دارای موسسه خصوصی باشد و اجازه دارد بدون تشکیل شخص حقوقی مستقلاً برای خود فعالیت نماید که هدف اصلی آن کسب سود ( درآمد ) با استفاده از اموال ، فروش کالا ، انجام کار یا عرضه خدمات می باشد .
شهروندان جمهوری ارمنستان و اتباع خارجی دارای قابلیت انجام کار و همچنین اشخاص فاقد تابعیت که طبق قانون حق اشتغال در ارمنستان دارند به عنوان شخص حقیقی فعالیت نمایند . ( ماده 1 قانون صاحب کار خصوصی )

2- ثبت موسسه اشخاص حقیقی ( انفرادی ) در جمهوری ارمنستان
جهت دریافت گواهینامه موسسه خصوصی ( انفرادی ) برای انجام فعالیتهای اقتصادی، شخص حقیقی می تواند به اداره ثبت دولتی یکی از مناطق ایروان مراجعه و فرم درخواستنامه د اظهارنامه دریافت نماید ، همچنین به حساب بانکی اداره ثبت مورد نظر عوارض دولتی پرداخت کرده که رسید آن ضمیمه مدارک دیگر می شود .
مدارک لازم جهت ثبت موسسه اشخاص حقیقی عبارتند از :
1- اصل گذرنامه و فتوکپی صفحات اول ، دوم ، ششم و هفتم گذرنامه
2- اصل کارت روادید یک ساله معمولی و فتوکپی کارت روادید .
3-دو قطعه عکس سه در چهار
4-فرم درخواستنامه ثبت
5-فرم اظهارنامه
6-رسید پرداخت عوارض گمرکی
7- موافقت نامه کتبی محل کار (مغازه ، خانه و غیره) از طریق ثبت در محضر در صورت استیجاری بودن مکان .

 

اداره کل ارزیابی و نظارت

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران